Biwak Andrzejkowy 2017

W dniach 25-26 listopada w Szkole Podstawowej na Ocicach odbył się biwak. Po rozpoczęciu biwaku apelem i przywitaniu gości z Raciborskiej „Strefy” uczestnicy biwaku udali się autobusem do centrum miasta, gdzie została przygotowana dla nich fabularna gra terenowa. Głównym zadaniem patroli było odnalezienie zagubionej foki. Po zakończeniu gry harcerze, harcerki oraz goście zjedli obiad przygotowany przez kadrę biwakową. Po krótkim odpoczynku uczestnicy biwaku zostali podzieleni na grupy wiekowe i zajęli się przygotowywaniem zabaw, wróżb i dekoracji andrzejkowych. Następnie wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyli we wróżbach. Po zakończeniu wróżb, urozmaiconych harcerskimi pląsami, wszyscy grali w „dwa ognie”. Zmęczeni i podekscytowani harcerze zjedli kolację i zebrali się na kominku, na którym do harcerskiego grona zostały przyjęte trzy nowe zuchy, z kolei funkcję zastępowej w zastępie „Łowcy” w 52 DH „Młode Wilki” przejęła druhna Zuzia. Po tym uroczystym zakończeniu dnia wszyscy poszli spać w dobrych humorach. Drugiego dnia po śniadaniu oraz apelu harcerze podzieleni na grupy zajęli się sprzątaniem szkoły. Biwak odbił się pozytywnym echem nie tylko w środowisku harcerskim, ale również wśród naszych gości ze „Strefy”.

Więcej zdjęć w naszej galerii.