Witajcie w naszej bajce!

W dniach 5-6.04.2019 w Zawadzie Książęcej odbyła się noc zuchowa w tematyce Akademii Pana Kleksa.

Na początku Pan Kleks wraz ze szpakiem Mateuszem przywitał wszystkich uczniów oraz gości i zaprosił ich na pierwszą lekcję- kleksografię.

Po kleksografii przyszedł czas na kleksogeografię, podczas której uczniowie poznali zwierzęta z najróżniejszych zakamarków świata. Jak to w akademii, był też czas na sprawdzian! Na wieczornym świeczkowisku pan Kleks przepytał wszystkich z kleksografii, zadaniem uczniów było opowiedzieć co takiego widzą na swoich obrazach. Reszta wieczoru aż do późnej nocy upłynął na śpiewograniu i zabawach.

W sobotę rano po wspólnej rozgrzewce i śniadaniu rozpoczęły się lekcje- tym razem udaliśmy się do szpitala chorych sprzętów, gdzie nauczyliśmy się naprawiać zepsute zabawki i opatrywać rozprute misie. Po lekcjach stało się coś niesamowitego! Przenieśliśmy się w świat bajek, gdzie po wykonaniu wszystkich zadań czekała na nas ogrooomna stara skrzynia! Jak to w bajkach bywa, w skrzyni był skarb- nowe chusty Gromady Pana Kleksa.

Wszystkie obecne zuchy złożyły swoją obietnicę zuchową w obecności profesora Kleksa i szpaka Mateusza, po której mogły już oficjalnie dostać barwy gromady. Jednak to nie koniec przygód w Akademii! Obiad trzeba było sobie samemu zmalować, przez co talerze były baardzo kolorowe, a obiad smakowity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *