Miejskie obchody uchwalenia Konstytucji 3. Maja

Jak co roku harcerze z naszego hufca wzięli udział
w uroczystych obchodach państwowego święta. Rozpoczęły się one okolicznościową mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele farnym, po której odbył się uroczysty pochód.

Wartę przy pomniku abp. Józefa Gawliny pełnili dh. Natalia Wolnik oraz ćw. Kacper Kordek, natomiast pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w parku Zamkowym pwd. Dominika Kalemba HO i pwd. Piotr Kołek HO.

Bezpośrednio po oficjalnej części obchodów harcerze udali się na bulwary nadodrzańskie, gdzie przygotowali kilka różnego rodzaju punktów z zadaniami dla młodszych i starszych mieszkańców miasta. Każdy chętny miał okazję spróbować swoich sił między innymi we wspinaczce, elektronice czy udzielaniu pierwszej pomocy.