Na ratunek planecie!

Ostatnie zbiórki były wyjątkowe dla naszych zuchów. W zeszłym tygodniu pod czujnym okiem pwd Przemysława Kempe wraz z harcerzami 52 DH „Młode wilki” poznali tajny język jakim jest alfabet Morse’a. W ramach majsterki wspólnymi siłami stworzyli telegraf i spróbowali nadać zaszyfrowaną wiadomość. Współpraca z kilka lat starszymi kolegami była bardzo ciekawym doświadczeniem, które na pewno z chęcią będzie powtórzone 🙂

Dzisiejsza zbiórka natomiast była pełna interesujących dyskusji i pomysłów, ponieważ gromada świętowała Dzień Ziemi. Najpierw zuchy zastanowiły się, w jak one same szkodzą planecie i czy jest sposób, by to zmienić. Jednym z postanowień było stworzenie plakatów dla rówieśników, które pokazałyby, że o Ziemię trzeba dbać. Zbiórka zakończyła się wielką ucztą, ponieważ zuchy przyniosły przygotowane przez siebie i rodziców zdrowe potrawy.

Było PRZEPYSZNIE i KOLOROWO!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *