Harcerskie podsumowanie roku

W ubiegły weekend w ZSP nr 2 na Ocicach odbył się biwak podsumowujący rok szkolny 2017/2018. Jego uczestnikami byli harcerze i zuchy Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej.

W sobotę rano po zakwaterowaniu i przybliżeniu obowiązujących zasad odbyły się pierwsze zajęcia. Uczestnicy nauczyli się poprawnie przygotowywać swój ekwipunek do bliższych i dalszych wypraw tak, by był on zapakowany praktycznie i wygodnie. Następnie przybliżono im życie zwierząt leśnych oraz sposoby ich odnajdowania. Podzieleni na trzy grupy mieli za zadanie przygotować informatory na temat przydzielonego zwierzęcia, a później z tą wiedzą wyruszyć w teren, by po pozostawionych tropach odnaleźć maskotkę, która to stworzenie przedstawia.

Ogromną atrakcją dla wszystkich były zajęcia techniczne, a dokładniej konstruowanie własnego latawca! Zadanie mogło wydawać się bardzo skomplikowane, a z pewnością czasochłonne. Jednakże efekty w postaci przepięknych dzieł (bo to określenie idealnie pasuje do wykonanych latawców) na pewno były warte włożonego trudu. Popołudniowa pogoda niestety nie pozwoliła na ich przetestowanie, ale nie ma wątpliwości, że zostanie to nadrobione na najbliższych zbiórkach.

Wieczór był czasem odpoczynku i integracji. Po kolacji chętni mieli okazję obejrzeć film animowany pt. „Gdzie jest Dory?”.

W niedzielę pobudka nastąpiła zaskakująco szybko, bo już o 7:30. Powodem okazało się dokonanie ostatnich poprawek na latawcach, by każdy mógł cieszyć się nimi w czasie wakacji. Wspólnie zjedzone śniadanie dodało nam sił i entuzjazmu, które na pewno towarzyszyły uczestnikom jeszcze po powrocie do domów.

Cieszymy się, że biwak przebiegł w tak pozytywnej atmosferze, a na Waszych twarzach nie brakowało uśmiechów.
Z tego miejsca Kadra Biwaku życzy wszystkim udanych wakacji, spędzonych jednak w bezpieczny sposób.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *