Jedna łapka, druga łapka – „Ja jestem niedźwiadek”

Wczoraj, 7 maja, odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną w Nędzy, gdzie spotkaliśmy się z przedszkolakami. Mieliśmy dla nich specjalną misję do wykonania, ponieważ zaginął pewien bardzo ważny miś i pilnie potrzebowaliśmy pomocy. Oczywiście dzieci od razu zabrały się za poszukiwania. Ich pierwszym zadaniem było ułożenie puzzli, które tajemniczy ktoś zostawił. Po paru chwilach zobaczyliśmy obrazki z ulubionym jedzonkiem misia. Okazały się one doskonałą wskazówką dla naszych detektywów – wystarczyło wyjść na dwór (cichutko jak ninja, by domniemany porywacz nas nie zauważył) i iść po „słodyczowych śladach”, by znaleźć chustkę należącą do misia. To był znak, że nie mógł odejść daleko. Jedynym wyjściem z tej sytuacji było nauczenie się i głośne zaśpiewanie ulubionej misiowej piosenki razem z pokazywaniem.

Całe szczęście misja zakończyła się sukcesem. Miś usłyszał wołanie dzieci i pojawił się w sali biblioteki 🙂 Oczywiście trzeba było wykorzystać taką okazję i zrobić wspólne zdjęcie.

Nędza może być dumna, że ma takie dzielne i sprytne przedszkolaki, a my mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *