Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy (WKPP) to organizowane przez Harcerską Szkołę Ratowniczą dwuweekendowe szkolenie z pierwszej pomocy, czyli tego wszystkiego, co może uczynić świadek na miejscu zdarzenia, aby pomóc poszkodowanemu w przeżyciu aż do przyjazdu profesjonalnych służb. Kurs składa się z wykładów i pokazów, jednak najwięcej czasu poświęca się na ćwiczenia praktyczne i udzielanie pomocy w profesjonalnie zainscenizowanych symulacjach. Realizm sytuacji pozwala kursantom oswoić się z tym, jak może naprawdę wyglądać udzielanie pomocy w miejscu zdarzenia.

Ten Kurs jest bardzo popularny w naszej drużynie, odznakę „Ratownik ZHP” posiada zdecydowana większość członków drużyny, a dążymy do tego, żeby mieli ją wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *